Zarif Bilgiler

Telefon – Tablet Temizliği İçin Bilmeniz Gerekenler

01.10.2018
175
Telefon – Tablet Temizliği İçin Bilmeniz Gerekenler
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Gün boyunca elimizin altından olan şey nedir? Masa başı çalışanlarımız için klavye veya elektrikçi olanımız için tornavida uzar gider. Hepimizin elinden düşmeyen ortak bir eşya var oda telefon, birini arayacağımız zaman veya canımız sıkıldığında, üzüldüğümüzde, sevindiğimizde elimiz hep oraya gidiyor (:

Telefonlar kullanım alanlarının sürekli artmasından dolayı artık vazgeçilmez aracımız oldu. Hemen hepimiz dokunmatik ekran cihazlar kullanıyoruz. Dokunmatik ekranların en büyük problemi sürekli kirleniyor olması, bu zaman zaman kullanımda verimsizliği de doğuruyor.

Benim bunun için uyguladığım bir çözümüm var, dinlendirici gözlüğüm sürekli kutusuyla birlikte yanımda duruyor. İçerisindeki mikrofiber bez gözlük camlarıma çok iyi geldiği için bir tane daha yedek aldım ve onunla telefonumun ekranını temizliyorum.

Dokunmatik Ekranı Nasıl Temizliyorum?

 

Öncelikle kuru mikrofiber bezimi hazırlıyorum. Laptop ve televizyonun yanında gelen ekran temizleme kiti mevcut bende, oradaki sıvı gerçekten çok etkili çok az ekrana sıkıp kesinlikle bastırmadan dairesel hareketlerle ekranımı siliyorum.

Telefon Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

* Mikrofiber bez ıslak olmayacak, temizlik esnasında mümkün olduğunca az nemlenmesi önemli

* Temizleyici sıvıyı ekrana boca etmeyin, ekran birleşme yerlerinden içeri çoğu eski (2015-2017) telefonda sıvı geçebiliyor.

* Kolonya ve ıslak mendil kullanmayın bazı telefonların ekranlarına zarar veriyor.

* Dokunmatik hassas olduğu için kesinlikle bastırmayın, eğer bir iz veya pislik çıkmıyorsa daha fazla dairesel hareketle hassasça üstünden geçin.

Eğer 2017 sonrası bir cihaz kullanıyorsanız büyük ihtimalle telefonunuzda su geçirmezlik özelliği vardır, bunu teyit ederek abartmadan hafifçe su altında telefonunuzu yıkayabilirsiniz.

Her gün yapmanız gerekmiyor anca 2-3 haftada bir yaparsanız telefonunuz sürekli temiz kalır özellikle dokunmatiği kullanırken arada ki farkı göreceksiniz. Ekrandaki izlerin görüntü kalitesini nasıl düşürdüğünü gördükten sonra, zaten temizlemeden telefonu kullanamayacaksınız (:

Basit bir işlem ancak önemli noktalara dikkat etmezseniz sonuçları size üzebilir, varsa soru veya önerileriniz yorum olarak paylaşabilirsiniz…

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Elif dedi ki:

    Ben dahil bence tüm dünya tarafından telefon ve tablet temizliğine özen gösterilmiyor. Küçücük çocuklarında 7/24 elinde olduğunu görünce içim parçalanıyor. Tuvaletten bile daha kirli ve daha çok bakteriye sahip olduğu söyleniyor. Lütfen temizliği ihmal etmeyelim.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Bilgisayarınızda muhtemel bulunan virüsler ve çözümleri

Bilgisayarımızın sahibiyiz ama birilerine haberimiz olmadan bedavaya kiralıyoruz. Son zamanlarda en yaygın olanı ise kripto para virüsleri. Cryptojacking olarak geçen...

Kapat