Salı, Eylül 6, 2022
Ana SayfaHayata dairHayvanseverlerin Yapabileceği Meslekler

Hayvanseverlerin Yapabileceği Meslekler

Hayvan severlerin yapabileceği meslekler: Hayvansever kişiler genellikle; zoologlar, veterinerler, deniz biyologları, evcil hayvan bakıcıları, eğitmenler, terapistler, yaban hayatı rehabilitörleri, akvaryumcular gibi mesleklerden hoşlanırlar. 

Günlük olarak hayvanlarla doğrudan çalışmak istemeyen hayvanseverler, hayvan hakları lobicileri, dergi yayıncıları ve küratörler gibi hayvan hakları savunuculuk konusunda kariyerlerini izleyebilirler. Sağlıkla ilgili meslekler, hayvanların fiziksel rahatsızlıklarını önemsemeyi ve sağlıklı gelişmeyi teşvik etmeyi içerir. 

Veteriner hekimler ve veteriner teknisyenleri öncelikle evcil hayvanlarla birlikte çalışmakta, yaban hayatı rehabilitörleri ise hayvanların yaralanmadan ve hastalıklardan kurtarılmasında yardımcı olmaktadır. Eğitmenler ve terapistler hayvanların davranışsal bozukluklarını gidermek için çalışmalar yaparlar.

Hayvan gezdiricileri

Bir hayvanın günlük ihtiyaçlarını karşılamaktan zevk alan kişiler, hayvanat bahçeleri, akvaryumcular, köpek kulübesi çalışanları, köpek yürüyüşü yapan kişiler, evcil hayvan bakıcıları ve kuş bakıcıları olabilirler.

Bu uygulamalı meslekler, genellikle iş başında eğitim sunar ve insanların hayvanlara destek ve refakat ettikleri sosyal ortamlarda çalışmalarına izin verir. 

Zooloji ve deniz biyolojisi gibi alanlardaki meslekler; araştırma ve bilimsel çalışma ile ilgilenen hayvan severleri çekebilir. Bu yüksek düzeydeki kariyer genellikle yüksek lisans eğitimi gerektirir ve profesyoneller tarım, eğitim, hükümet politikası ve çevre savunuculuğu gibi çeşitli sektörlerde iş bulmaktadır.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR