Zarif Bilgiler

En İyi Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

27.09.2018
106
En İyi Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Konu İçeriği Haritası

Yıldızlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Makyaj kadınların ayrılmaz parçalarından olup, yazın daha çok renklerin hakim olduğu ve cıvıl cıvıl renkler makyaj malzemelerinde kullanılırken, kışın ise durum oldukça farklıdır. Makyaj genellikle kılık ve kıyafetin tonların ve tarzına göre yapıldığı için kış makyajı da bu durum etkilendiği oldukça açıktır. Kışın genellikle moda ve trend olan renkler kahve, siyah gibi soft ve koyu renkler olduğu için kış makyajının renkleri de yaza göre daha soft ve koyu renklerden oluşmaktadır. Aynı zaman da yaza inatla kışın daha çok ön plana çıkan ağır makyajlar kullanılmaktadır. Tabi ki gideceğiniz yere ve kıyafetinize göre makyajların çeşitleri farklılık göstermektedir.

Kış Makyajında Kullanılan Renkler

En iyi kış makyajı nasıl olur konusunda sizlere günlük bir kış makyajı önerisinde bulunacağız. Bunun için öncelikle yüzünüze pürüzsüzlük katmak için cilt tonunuza uygun fondöteni doğru şekilde uygulamalı ve gözlerinize kıyafetinize uyumlu olan siyah ve gri tonlarının hakim olduğu gölgeli bir far kullanmalısınız. Daha sonra kirpikleri gürleştirmek amacı ile rimel ve eyeliner kullanırken gözlerin hakim olduğu makyaja mat ve gözlerin ön plana çıkacağı için dikkat çekmeyen ruj kullanabilirsiniz. Kış makyajın da aynı zaman da gözlere sadece eyeliner ve rimel kullanırken dudakları ön plana çıkartmak için bordo bir ruj ile günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Unutmamalısınız ki kıyafetiniz ve gideceğiniz yer makyajınızın nasıl olduğunu en çok belirleyen unsur olacaktır.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Programları

Android fotoğraf düzenleme programları ile çektiğiniz fotoğraflardaki ufak kusurları giderebilirsiniz.  Instagram gibi uygulamaların sunduğu filtreler yerine daha farklı ve yaratıcı...

Kapat