Zarif Bilgiler

Cs go ping sorunu için dns ayarları ile çözüm

01.09.2016
3.567
Cs go ping sorunu için dns ayarları ile çözüm
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Son zamanlarda online cs oyunun popülerliği artmasıyla sorunlarında ön yüzeye çıktığını görüyoruz. Bu sorunların en çok rastlananıda ping kasma sorunları olması. Ping için yapılması gereken ilk adım modemi resetlemek. Sanırım modemin log kayıtları oluyor ve bu kayıtlar şişince kasma sorunu ortaya çıkıyor. İkinci adım olarakta dns ayarlarınızı güncellemek. Cs go oyununun Türkiye sunucuları olmadığı için genellike rus sunucularına bağlanmaktayız. Bu sebeple oyunda ping sorunu yaşayabiliyoruz.

Dns ayarlarınızı yandex dns ayarları olarak ayarlarsanız ping sorununuzu halledebilirsiniz.

Yandex DNS :

77.88.8.8
77.88.8.1

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kemal dedi ki:

    Burada yazdıklarınızı aynen uyguladım ve uzun zamandır beni sinir hastası eden ping sorunundan kurtuldum. Çok teşekkür ediyorum. Sizden ricam PUBG içinde bir bilgilendirici yazı yazarsanız sevinirim.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
‘Son Kale’ – 30 Ağustos DAĞ 2 Teaser Yayınlandı

Yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı Dağ filminden sonra merakla beklenen Dağ 2 filminin teaser'i yayınlandı.  İlk filmde ayrılan bütçe 170 bin...

Kapat