Zarif Bilgiler

Bilgisayar İçin En İyi Virüs Programı Windows Defender

Bilgisayar İçin En İyi Virüs Programı Windows Defender
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bilgisayar hayatımızın neredeyse tamamını kapsayacak büyüklüğe ulaşmış bulunmakta. Hayatımızın bu denli içerisine girmiş olan bilgisayarımızın güvenliği ise bu nedenle oldukça fazla. Öncelik olarak bilgisayarınızda zamanla olacak yavaşlamaları engellemek ve en önemlisi güvenlik için güvenilir virüs programı tercih etmelisiniz. Bazı sözde programlar yapması gereken güvenliğin aksine güvenliği daha fazla tehdit edilmekte.

Birçok yazılımı deneme sürümü olarak bilgisayarınıza yüklersiniz ve koruma sırasında size devamlı satın al, süre bitiyor gibi farklı seçenekler sunmakta. Buda sizi güvenilir yapmanın aksine sinir eden durum haline geliyor. Bazıları ise kullanım sırasında alakasız olarak direkt sağ alt tarafta reklam çıkartabiliyor. Kullanım sırasında bu tür durumlar sisteminizi yavaşlatır. Bir virüs programının yapacağı içi virüsten koruma ve güncellik olmalı.

En iyi virüs programı olarak sizlere tavsiyemiz bu nedenle Windows Defender olacaktır. Öncelikle Microsoft kalitesiyle güvenebileceğiniz bir yazılım. Sonrasında devamlı güncelleme almasıyla yeni kötü yazılımlara karşı koruma sağlamakta.

Microsoft tarafından gelen son güncellemeyi aktif hale getirmek içinse komut satırına “setx /M MP_FORCE_USE_SANDBOX 1” yazmanız gerek. İşletim sisteminiz yeniden başlama sonrasında artık daha güvenilir hale gelecektir. Ücretsiz bir yazılıma bu kadar önem veren Microsoft güncellemeleri kullanıcılar gelen geri dönüşler sayesinde yaptıklarını belirterek bu durumun önemini hatırlattı.

Ücretsiz antivirüs programı için Windows işletimine sahipseniz kısacası tek alternatifiniz Windows Defender olmaktadır. Ücretli olarak bir yazılım satın almanız da yararınıza olacaktır ancak şahsen kendi bilgisayarımda bireysel kullanıcı olarak Microsoft güvencesi bana yeterli ve eğer bireyselseniz size de yetecektir. Windows 10 işletim sistemi özellikle kendi korumasıyla dahi yeterli olmayı başarmakta.

Son olarak Microsoft tarafından yapılan diğer açıklamada yazılıma desteğin kesilmeyeceği. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre güncel olarak Windows Defender kullanmaya devam edeceğiz. Güncelliğin önemi ise devamlı yenilenen teknolojiye bağlı olarak bilgisayar korsanların tehlikeli virüsleri de gelişiyor. Ve güncel virüslere karşı koruma için güncel bir virüs programına ihtiyacınız olmakta.

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
Ticari Bankacılık Nedir, Görevleri Nelerdir?

Günümüzde çoğu finansal işlemlerimizi bankalar sayesinde halledebilmekteyiz. Özellikle ticari faaliyetler düşünülünce bankaların hayatımızda büyük bir yer kapladığını görürüz. Bankalar kendi...

Kapat