Pazartesi, Eylül 5, 2022
Ana SayfaFinans - Forex - Kripto ParaBanka Hesabı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Banka Hesabı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Banka Hesabı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Çeşitli borçlarımızdan ötürü banka hesaplarımıza bloke konulabilmektedir. Banka hesabına konulan bloke kaldırma hakkında araştırma yapıyorsanız bu yazımızda bulabilirsiniz. Bankadaki paranız ve borcunuza göre konulan bloke değişiklik gösterebilir. Tutarı ne olursa olsun, banka hesabıma konulan blokeyi nasıl kaldırabilirim diye araştırma yapıyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz. İşte banka hesabına konulan bloke kaldırmak için yapmanız gerekenler…

Banka Hesabından Blokeyi Kaldırma

1) Yeni Hesap Açmak (Geçici Çözüm)

Öncelikle farklı bir bankaya giderek hesap açıp kullanmanız mümkün. Bu hesapla para gönderimi, para almak, hesapta para saklamak mümkün. Lakin, ilgili kurum yeni bir sorgulama ile yeni banka hesabınızdaki parayı öğrenerek oraya da bloke koydurabilir. Dolayısıyla bu yöntem kalıcı bir yöntem değil, geçici bir yöntemdir.

2) Borcu Tamamen Ödemek (Kalıcı Çözüm)

Bloke konulan banka hesabınızda blokeyi kaldırmanız için öncelikle bloke koyan kurumla iletişime geçin. Burada borcunuzun kapak tutarını öğrenin. Yani borcunuzun kapanması için gerekli olan tutarı öğrenin.  Ödemeyi yaptıktan sonra bankaya giderek ilgili borcu ödediğinizi belirtin. Böylelikle hızlı bir şekilde bloke kaldırma işlemi yapmak mümkün. Fakat borç peşin olarak sıfırlanmazsa malesef bloke kaldırılmamaktadır.

Bu yazımızda anlattığımız yöntem: Banka hesabına bloke konulması, banka hesabına bloke sorgulama, hesaba bloke koyma nedir, banka hesabımda bloke var mı nasıl kaldırabilirim gibi sorularınızın yanıtıdır. Eğer başka sorularınız varsa, yorum kısmından bildirebilirsiniz. 24 saat içerisinde geri dönüş yapmaktayız.

BENZER İÇERİKLER

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR