Pazar, Eylül 4, 2022
Ana SayfaTelefonApple Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

Apple Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

Çağımızın en popüler ve alışveriş platformu olan App Store uygulamasında farkında olmadan ya da yanlışlıkla alınan bir ürünün iadesi istenildiği taktirde Apple tarafından sebebi dikkate alındıktan sonra kolaylıkla geri ödeme yapılır.

App Store Uygulamasında İade Süreci

Oyunlara düşkünlüğüyle bilinen çocukların ailelerinden gizli olarak fiyatları oldukça pahalı oyunları ya da oyun içerisindeki eşyaları satın almasıyla bir çok şikayet üzerine Apple tarafından bu duruma el atıldı. Apple Store kullanıcıları bu durumda iade talebi bulunarak ödenen ücretlerin geri iadesini alabiliyor.

Yapılması gereken adımlar oldukça basittir ve Apple tarafından iade süreci en kolay şekilde düzenlenerek kullanıcılara rahatlıkla alışveriş yapabileceği bir uygulama platformu sunulmuştur. Bu iade sürecinin kabulünde, yanlışlıkla yapılan ödemeler, farkında olmadan alınan ürünler ve dahası ebeveynlerin haberi olmadan çocuklar tarafından oyunlara, uygulamalara yapılan harcamaların iadesi kolaylıkla belirtilen süre içerisinde Apple tarafından sağlanmaktadır.

Tahmini olarak belirtilmesi gerekir ki iade talebi yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde ilgili kullanıcının kartına iadesi Apple tarafından durum incelendikten sonra uygun bulunulursa kolaylıkla geri ödemesi sağlanır.

App Store’dan Para İadesi Alabilmek İçin Yapılması Gereken Adımlar

Öncelikle App Store’da bulunan “Apple Sorun Bildir” sayfasına gidilir. İkinci adımda Apple Sorun Bildir sayfasına uygulamayı aldığınız Apple kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapılması gerekir. Belirtilmesi gerekir ki alınan ürün 60 günü geçtiyse listede görülmez.

Üçüncü adımda son 60 günde satın alınan uygulamaların listesi görüntülenir. İade edilecek uygulama ya da herhangi bir içerik bölümünde bulunan “Sorun Bildir” bölümüne tıklayın. Dördüncü adımda karşınızda “Sorun Seç” seçeneği görülecektir.

Bu bölümden sorun hangi durumla ilgiliyse seçilir. Beşinci adımda dikkat edilmelidir ki “Bu sorunu açıklayın” yazan yere İngilizce olarak yazılmalıdır. Ancak ileri düzeyde bir İngilizce istenilmez hatta Apple’a “My child bought this application but i want refund.” yazılması bile yeterlidir.

Son olarak Apple tarafından yapılan açıklama ve bildiri incelenerek ürünün ya da içeriğin ücreti kartınıza 10 gün içerisinde iade edilir. 6 adımda iade sürecinin kolaylığı Apple tarafından özen gösterilerek kullanıcılara sunulmuştur. Ve iade sürecinin her geçen gün daha da kolaylaşması için çalışmalar yürütülmektedir.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR