Cumartesi, Eylül 3, 2022
Ana SayfaTelefonTelefonun Sinyal Gücünü Arttırma Yolları

Telefonun Sinyal Gücünü Arttırma Yolları

Telefonun Çekim Gücü Nasıl Artar?

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın vazgeçilmez araçlarından biri de telefonlardır. Ancak bazı nedenlerden dolayı telefonları en üst seviyede kullanıma engel bazı sorunlar olabilir. Bu sorundan en önemlisi ise sinyal gücünün yetersizliğidir. Sinyal gücünden yaşanan problemlerden dolayı, telefonla konuşurken ses gidip gelir ya da cızırtılı olabilir. Bir diğer sorun ise internet bağlantısında yaşanan aksaklıklardır. Bu gibi sorunlarda yapılabilecek bazı yöntemler vardır.

SİM Kart Kontrolü

Öncelikle sim kart bağlantı sorunların en başında gelir. Zaman içerisinde sim kart tozlanır bunun sonucunda sinyal gücü zayıflar. Sim kartı çıkarıp silerek tekrar yerine yerleştirin. Eğer sorun sim kartta ise ve problem hala devam ediyor ise kullanılan operatörlerden yeni sim kart temin edilebilir.

Batarya Kontrolü

Batarya telefona yeterli gelecek durumda değil ise, bağlantı sorunun ortaya çıkmasına neden olur. Bu gibi durumlarda ise önerilebilecek en iyi şey, telefon üzerinden mobil bağlantının kapatılmasıdır. Mobil bağlantı şarj tüketimini arttıracağı için bataryanın daha sağlıksız olmasına neden olur. Bu durum batarya zorladığı için sinyal gücünde dengesizlikler yaratabilir.

Kılıf ve Kapak Etkisi

Telefon koruma adına vazgeçilmezlerden olan kılıf ve kapaklar sinyal gücünü azaltabilir. Bu tarz koruma aparatlarının içerisinde bulunan bazı demir gibi materyaller sinyal gücünün azalmasına neden olur. Özellikle kılıf ve kapak alırken anten kısmının açıkta kalmasına dikkat edilmelidir.

Baz İstasyonlarından Kaynaklanan Nedenler

Telefonların iletişim amaçlı kullanılabilmesi için operatörlere ihtiyaç vardır. Operatörler de bağlantıyı sağlamak adına baz istasyonlarından destek alır. Eğer bulunulan bölgede baz istasyonu hizmet vermiyor ise yada herhangi bir nedenden dolayı arıza var ise sinyal gücünde azalma olur.

Baz istasyonu ile kullanıcı arasında dağ, metal, kalın duvarlar gibi bağlantıyı sekteye uğratacak durumlar mevcut ise sinyal gücünün az olmasına ya da hiç olmamasına sebep olur. Buna ek olarak baz istasyonlarının bulunulan bölgede çok fazla olması ve farklı operatörlere ait olması sonucu bağlantıda çakışma yaşanmasına neden olur.

Bazı bölgelerde ev ya da kapalı mekanlarda sinyal gücü az iken balkon, dam veya açık alana çıkmak sinyal gücünün yükselmesine olanak sağlar.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR