Perşembe, Eylül 1, 2022
Ana SayfaFinans - Forex - Kripto ParaSicilim Bozuk, Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?

Sicilim Bozuk, Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?

Merhaba arkadaşlar, bugün sicili bozuk olanlar için hangi bankalardan kredi alabileceklerine dair yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz, eğer siz de “sicilim bozuk kredi almak istiyorum” diyorsanız, “yasal takipte olanlara kredi veren bankalar” hangileri diye araştırma yapıyorsanız bu yazıda yaptığımız araştırmadan faydalanabilirsiniz. İnternette yer alan bir takım aldatmacalara inanmamanız adına bu paylaşım size faydalı olacaktır.

Aktifbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi siciliniz bozuksa, Aktifbank üzerinden 2000 (iki bin) Türk  lirası ile, 30.000 (otuz bin) Türk lirası arasında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak buradan alacağınız kredi sonrası geri ödeme miktarı diğer bankalara göre fazladır. Şöyle ki faiz oranları arasında yaklaşık 2 kat fark vardır. Sicili bozukların kredi başvurusunda bulunması için Aktifbank internet sitesi olan aktifbank nokta com nokta tr adresine girip başvuru formunu doldurmak kafidir.

Aktifbank ile anlaşmalı mağazalardan ürün almanız da mümkündür. “TAKSİT boşluk TC Kimlik” yazıp 3050’ye mesaj atarak da onay çıkıp çıkmayacağını kontrol edebilir, akabinde banka onayı sonrasında mağazaya giderek tutar karşılığında eşya alabilirsiniz. Geri ödemeyi anlaşmalı bankalar üzerinden veya PTT vasıtası ile yapıyorsunuz. Bu yöntemi özellikle hayatlarını yeni birleştirmiş olan eşlerin kullandığını belirtelim.

Kefil Göstererek Kredi Almak

100 Türk Lirası

Sicili bozuk kimselerin kredi alabilmesinin diğer bir yolu ise bankaya kefil göstermektir. Kamu kurumlarında memur olanlar, sanatla iştigal edenler, ticaret odasına kayıtlı tüccarlar, Bağ-Kur üyeliği olanlar, işçi veya memur olarak bankalarda çalışanları kefil göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak kefiller daha önceden kefil olarak başka bankalarla sıkıntı yaşamışlarsa, bu başvuru kabul olmayacaktır.

İpotekle Kredi Başvurusu

Sicili bozuk kimseler, eğer malları varsa, mallarına ipotek koydurarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Ev, arsa, araç, işyeri gibi mallarınızı teminat olarak gösterebilirsiniz. Lakin borcunuzu ödememeniz durumunda unutmayın ki banka malınıza el koyacaktır.

Bu araştırmamız 2018 yılında yapılmıştır. Genel olarak 2019 ve 2020 yılında sicili bozuk olana kredi başvurusunda bulunacak kimseler için geçerli olacak bilgilerdir. Ancak yine de dönemsel olarak kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar şeklinde arama yaparak araştırma yapabilirsiniz.

Öte yandan icralık olanlara kredi veren bankalara dair örnek verdik. Sunduğumuz bu bilgiler ışığında ilerlerseniz, sağlıklı bir şekilde kredi almanız mümkündür. Bu bağlamda sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır diyerek umutlarınızı sömürmek isteyenlere fırsat vermemenizi dileriz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR