Cuma, Eylül 9, 2022
Ana SayfaKadınsıErken Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

Hamilelik belirtileri arasında ilk akla gelen adet gecikmesidir. Bunun yanı sıra göğüslerde hassasiyet ve karnınızda oluşan gaz problemleri de ilk belirtiler arasında yer alır. Ancak tüm bunlar tek başına hamile olduğunuzun işareti değildir. Kimi zaman mevsimsel geçiş dönemlerinde regl döngüsünde yaşanan problemlerde bunlara yol açabilir. Bundan dolayı kadınlar kesin ve erken hamilelik belirtileri arayışı içerisine girer. Öyle ki özellikle çocuk isteyen ve bunun için uğraşan kadınlarda bu durum bir süre sonra can sıkıcı bir hale bile dönüşebilir. İşte mutlaka bilmeniz gereken erken hamilelik belirtileri

 

Göğüs Uçlarında Hassasiyet:

Hamileliğin ilk anlarından beri hormonlarda değişimler başlar. Bunlar farklı şekilde kadının vücudunda kendini hissettirir. Göğüs uçlarında hassasiyet, renk değiştirme ve kaşıntı bu belirtilerin arasında yer alır.

Koku Hassasiyeti:

Hamilelikte kadınlar artık her tür kokuya karşı aşırı hassaslaşır. Her zaman çok severek kullandığınız parfümünüz bile midenizi bulandırır.

Vücut Isısında Artış:

Embriyonun gelişimini tamamlaması için sıcak bir yere ihtiyacı vardır. Bundan dolayı yumurta döllenmesi gerçekleştiği andan itibaren vücut sıcaklığınızda yükselmeler meydana gelecektir.

Kalp Atışında Hızlanma

Hamilelikle birlikte anne adayının nabzında ve kan basıncında artış yaşanabilir. Bunun nedeni vücudun artık daha fazla çalışmasıdır. Eğer kalp hızındaki artış anne adayını rahatsız edecek düzeye ulaşırsa bir uzman hekime başvurmakta fayda olacaktır.

Bulantı ve Kusma

Bulantı ve kusma her kadında farklılık gösteren bir belirtidir. Kimi anne adayında ilk haftalarda ortaya çıkarken kimi anne adayların hamileliğin ortalarında ortaya çıkabilir.

Erken hamilelik belirtileri nelerdir sorusunu cevaplarken önemli bir noktaya da değinmekte fayda var. Yukarıda sıraladığımız belirtiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ayrıca vücudunuzda farklı bir nedenden dolayı da ortaya çıkabilir. Eğer hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız kan ve idrar testi ile kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

popüler içerikler

SON YORUMLAR