Zarif Bilgiler

Amazon’dan alışveriş nasıl yapılır? Detaylı

Amazon’dan alışveriş nasıl yapılır? Detaylı
Yıldızlayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Merhaba arkadaşlar,

Amazonun Türkiye açılmasının ardından, amazon siparişi nasıl verilir?, ödeme nasıl yapılır? ve kargo takibi nasıl yapılır? başlıklarını incelemek istiyorum.

İlk adımda amazona üye olmalısınız.

Üye olduktan sonra ürününüzü sepete ekleyiniz.

Sepette ürünü gördükten sonra alışverişi tamamla butonunu göreceksiniz.Sırasıyla aşağıdaki adımlar karşınıza çıkacaktır.

  • Adım 1 / 3 Yeni bir teslimat adresi gir
  • Adım 2 / 3 Bir ödeme aracı ekleyin (kredi kartını ekledikten sonra “bu ödeme aracını kullan” butonuna basmayı unutmayın)
  • Adım 3 / 3 Ürünleri ve teslimatı inceleyin

Adresimizi ve kredi kartımızı ekledikten sonra 3. aşama sadece kontrol aşamasıdır. Kontrolü sağladıktan sonra şimdi al diyebilirsiniz.Sipariş işlemi bu kadar.

Kargo takibi için;

Hesabım sekmesinden siparişlerimi seçiniz ve kargo takibi için yazan bağlantıdan takibini yapabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Sizinle birlikte bende bir sipariş ile amazonu denemiş oldum 🙂  Sorun ve sorularınızı sorabilirsiniz..

 

 

 

Paylaş
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fully dedi ki:

    Amazon dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden, Türkiye’de açılması çok iyi oldu. Hem satıcı hem de alıcılar için. Yaklaşık 12 yıldır kullanıyordum, artık günlerce kargo beklemeyceğim, bilgilendirme için de ayrıca teşekkürler.

Herhangi bir hak ihlali yapıldığı durumda iletisim(et)zarif.net mail ile iletişime geçilir ise 10 iş günü içerisinde hak ihlali yapılan metin, yazı veya resim kaldırılır. Sitemizde ki yazıların çalınması, hakların ihlali, emeğe saygısızlık yasaktır ve yapılamaz. Görüldüğü yerde dava edilir ve gerek hak ve cezalar yapılandırılır.
Önceki yazıyı okuyun:
2019 31 Mart Yerel seçimlerin düğünüme denk gelmesi

Merhaba arkadaşlar :) Seçim günü düğün olur mu? yapılır mı?

Kapat